ניוזלטר


14Jan

שנת 2020 הייתה שנה של שינוי ואתגרים עבור כולם. הן ברמה האישית והן העולמית. אנו ב"משמר הצלה ימי" (ILSF) מסתכלים אחורה בגאווה על הישגינו בזמנים סוריאליסטיים אלה.
הפעלנו את תוכנית ה"ניפרס" וה"דולפניז" הראשונות בחופי ישראל' בחוף ברצליה. עם 120 משתתפים צעירים ו- 65 מתנדבים. ההצלחה עלתה על כל הציפיות, זה היה חלום שהתגשם. בטקסי הסיום השתתפו שגריר אוסטרליה דאז בישראל מר כריס קיינן וסגנית ראש עיריית הרצליה הגברת עפרה בל. בנוסף לקורסים המוצלחים, הפעלנו את תוכנית "מכבי ביחד" הראשונה שלנו עם 40 חניכים מתנדבים מדרום אמריקה. זכינו לסיקור תקשורתי מדהים והופענו בחדשות הן בישראל והן באוסטרליה.


ביום האנז"ק (חיילים אוסטרלים וניוזילנדיים) השנתי להנצחת קרב באר שבע  30.10.1917 , "משמר הצלה ימי" הצטרפה בגאווה ל"רכב כמו אנז"ק", כאשר שלושת חברי ועד העמותה שלנו, דני חכים, פול חכים וד"ר הארווי בייליק, יחד עם שגריר אוסטרליה החדש בישראל, פול גריפית'ס וקבוצת רוכבים אחרים עקבו אחר שביל האנזאקים מקיבוץ בארי בדרום.

משמאל לימין: ד"ר הארווי בייליק, דני חכים, השגריר גריפית'ס ופטריק מאיו, קצין המדיניות של שגרירות אוסטרליה, תל-אביב.

 ב -30 באוקטובר, ישראל השתתפה ב"ניקיון החופים הגדול בעולם" השנתי הראשון ואנו כמובן הצטרפנו ולקחנו חלק בניקיון חופי הרצליה. לאחר מכן המשתתפים נהנו מפעילות מהנה במים.


בדצמבר, ביקר נשיא העמותה, פול חכים, באוסטרליה. שם אירח את האירוע הראשון להעלאת המודעות של "משמר הצלה ימי" בסידני והכיר חברים חדשים רבים עבור פעילותינו. לשמחתינו, ניתן לציין כי הוקמה עמותת "החברים של משמר הצלה ימי" באוסטרליה. במהלך ביקורו, עבד פול אינספור שעות בלמידה ואיסוף מידע נוסף על המודל האיקוני Surf Life Saving  ואף התנדב בחוף קוג'י בסידני לפטרולים בכדי לשמור על המבקרים בחוף. דאג הוקינס, מאמן השנה בניו סאות 'ויילס, סייע לפול ולצוות בתכנון לשנה הקרובה והציע רשימת קניות מושלמת עבור הציוד הנדרש שיירכש באוסטרליה, כדי שהנוכל להרחיב פעילותנו בשלושה מרכזים בשנת 2021.


השנה נציג גם את החלק התחרותי-ספורטיבי של משמר הצלה ימי. נערוך תחרויות ברמות שונות ונשאף להתמודד ברמה בינלאומית בעתיד הקרוב. ספורט ההצלה הימי כולל, חתירה בגלשני הצלה, הצלת באמצעות צינור הצלה Tube, שחייה במים פתוחים, מירוצי חוף , מירוצי שליחים ואיש/ת הברזל בהצלה ימי - לרוץ, לשחות, לשוט.

פסח מעבר לפינה. אנו נחזור לחוף עם תוכניות חדשות ל"דולפינים" וה"ניפרס" שלנו. בנוסף, נערוך גם הכשרה למנהלי גילאים חדשים ומדריכי בטיחות במים כמו גם קורסי ריענון למתנדבים הנפלאים שלנו מהקיץ האחרון.


עם תחילת שנת 2021, ברצוננו לקבל את פניו של רואי הסינג לוועד עמותה ולהציג בפניכם את כל חברי הועד שלנו.

לחץ כאן לסקירת הפרופילים שלהם.


מצפים ל- 2021 מרגשת בה נצמח ונרחיב את פעילותינו. נשמח למתנדבים על מנת לוודא הצלחת התוכניות.


הישארו מעודכנים בכל האירועים הקרובים שיופיעו באתר ובדף הפייסבוק שלנו.

קרא עוד  
17Sep

הכל התחיל בסגר הראשון בחודש מרץ עם ההחלטה להשיק את התוכנית הראשונה של הנִפֶּרְס והדולפינס בחוף זבולון, הרצליה.

בתוך כמה שבועות אינטנסיביים מאוד הקמנו את האתר שלנו והתחלנו להפיץ את הבשורה ..

תוך זמן קצר, משמר הצלה ימי פרחה. מדיה חברתית, מאמרים בחדשות ב"טיימס ישראל ", חדשות i24 באוסטרליה וחדשות מקומיות- המסר ש- ILSF מביא את התרבות לבטיחות במים האוסטרלית לישראל וההרשמה לתוכנית הקיץ שלנו התמלאה בילדים שהצטרפו כל הדרך מירושלים עד לנהריה.

מומחים לבטיחות מים ומנהלי גיל הוכשרו במפגשים שונים גם ב- Zoom וגם על החוף ונוצר צוות מדהים.

דולפינס (ילדים בני 13-17) התחילו את מסלולם בכפר המכביה במבחן שחייה ובמפגש הראשון שלהם ב -2 ביולי. לאחר-מכן 3 מפגשים נוספים בחוף זבולון. שם למדו

 • מודעות גלישה ומיומנויות
 • בטיחות וwell being
 • גוף האדם
 • החייאה ועזרה ראשונה
 • תקשורת
 • טכניקות חילוץ
 • פעולות סיור ורדיו
 • טכניקות חילוץ לוח וצינורות


הודות להיענות המדהימה של מתנדבים ומדריכים, התוכנית זכתה להצלחה אדירה, מעבר לכך, דולפינים בני 15+ התנדבו לעשות קורס מתקדם בנושא בטיחות במים והצטרפו לתוכנית ניפרס כעוזרי מנהלי גיל ומדריכים לבטיחות מים. ניסיון זה קשר את בני הנוער הללו והבעיר חברות רבות שאחרת אולי לא היו נרקמים.

התוכנית נִפֶּרְס (גילאי 7-12) החלה ב- 26 ביולי בחוף זבולון, בשל הביקוש האדיר (והדרישות לשמור על קבוצות קטנות ומרחק חברתי), היה מפגש בוקר וצהריים בכל יום ראשון במשך 6 שבועות.

בארבע תחנות שונות שהילדים למדו '

 • שחייה וטיובים להצלה
 • הצלה באמצעות גלשני הצלה
 • כיף וכושר
 • עזרה ראשונה והחייאה

בטקס הסיום שלנו, שהתקיים בסוף אוגוסט, השתתף שגריר אוסטרליה בישראל כריס קנן, סגן ראש עיריית הרצליה, עפרה בל ומנהל חוף הרצליה, שמוליק לין.

משמאל לימין: דני חכים (יו"ר המשמר להצלה ימי,  כריס קנן הנכבד (שגריר אוסטרליה לישראל), פול חכים (נשיא משמר הצלה ימי), עפרה בל (סגנית ראש עיריית הרצליה), שמוליק לין (מנהל רשות החופים הרצליה) ועופר סער (מנהל מרינה הרצליה) צילום Moshe Sandbank Photography

מטביעים את חותמנו בחוף תל אביב

ILSF איחד כוחות עם מועדון הגלישה של מאיה בחוף עלמה בתל אביב, קיימנו את תוכנית ההיכרות הראשונה שלנו לניפרס עבור למעלה מ- 40 ילדים משני בתי ספר לגלישה ובית ספר יסודי מיתרים תל אביב.

תמונה של Jordan Polevoy 

ILSF הושק בינלאומי עם משמתפי המכביה דרום אמריקה

במהלך השבועיים הראשונים של ספטמבר לימד ה- ILSF כישורי חילוץ גלישה למשתתפים יהודים מתכנית שנת השבתון של ביחד (מכביה דרום אמריקה) 40 סטודנטים מצ'ילה, אורוגוואי וארגנטינה זכו להינות מכושר ימי ולמדו מיומנויות להצלה ימית, יחד יריבה!


במבט לעתיד, זו לא הייתה רק תוכנית קיץ. ILSF מתכננת צמיחה במקומות רבים על ידי שילוב התוכנית שלהם בבתי הספר במטרה ליצור תרבות קהילתית וחופית המקדמת בטיחות במים ומפחיתה טביעות בישראל.

קרא עוד